لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی
ساخت سیمای زن سرخ پوست با تنه چوب

تعداد دانلود : 278

ساخت سیمای زن سرخ پوست با تنه چوب

این فیلم ما را به یاد هنرمندانی می اندازد که با یک چاقو تیز و قطعه ای از یک تنه درخت با سرعت و مهارت به ساخت مجسمه ای چوبی می پردازند .

تقسیم بندی ماهرانه در این فیلم نکته جالبی است که باید به آن توجه داشت . مهارت هنرمند در ساخت این اثر ستودنی است و حسی متفاوت در بیننده ایجاد می کند .

هنرمند در این اثر ابتدا زاویه ای 90 درجه بر روی چوب ایجاد می کند سپس با خط کش مخصوص زوایای مربوط به صورت و تقسیم بندیهای آن را اجرا می کند . پس از آنکه تقسیم بندی به خوبی بر روی چوب انجام شد حالا نوبت به برش های اولیه می رسد . هنرمند  با چاقوی مخصوص شروع به برش دادن چوب طبق زوایای طراحی شده می کند و در حین کار مرتب با خط کشی که بر روی آن زوایا صورت و محل قرار گیری آنها مشخص شده است کار خود را اندازه گیری می کند چرا که تناسب اجزای صورت اولین و مهمترین بخش کار می باشد .

حالا نوبت به اجرای اجزاء صورت می رسد که توسط مغار کوچکی انجام می شود . هنرمند با توجه به تصویری که در ذهن دارد قسمتهای اضافه چوب را بر می دارد و طرح به آرامی روی چوب نمایان می شود . اندازه گیری در حین کار مرتب باید انجام شود تا فاصله اجزاء صورت و تناسبات به خوبی رعایت شود .

در پایان با یک سمباده نرم کار را کمی صیقل می دهیم تا طرح خود را بهتر نشان دهد .