لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی
ساخت ساعت شیشه ای با تکنیک فیوز گلاس

تعداد دانلود : 663

ساخت ساعت شیشه ای با تکنیک فیوز گلاس

ساعت یکی از پر کاربرد ترین کالاها است که در همه فضاها از آن استفاده می شود . حال  این محصول کاربردی می تواند به زیبایی فضای ما نیز کمک کند . از این رو در این فیلم ساخت یکی از مدلهای ساعتهای ایراچی را برای شما توضیح می دهیم تا علاقمندان به ساخت محصولات شیشه ای بتوانند از آن استفاده نمایند .

مرحله اول : برش قطعات شیشه فیوز

طرح مد نظر , که در این کار طرح یک پروانه است , را بر روی شیشه 3 میل ترسیم میکنیم و سپس با کمک الماس آن را برش می زنیم . سعی می کنیم تا برشها دقیق انجام شود و فرم بالهای پروانه به خوبی مشخص باشد .

مرحله دوم : رنگ آمیزی شیشه و نقاشی بر روی آن

با استفاده از رنگهای مخصوص شیشه که از تنوع نسبتا خوبی نیز برخوردارند می توانید هر نوع طرح و رنگی را که مدنظر دارید بر روی شیشه ایجاد کنید . در این کار همانطور که مشخص است هنرمند ما با دقت و ظرافت به انجام این کار می پردازد . برای ایجاد نقشهای بیشتر می توانید اجازه دهید تا رنگ زیرین خشک شود و سپس بر روی آن نقاشی کنید .

مرحله سوم : قرار دادن قطعات بر روی بیس اصلی شیشه

حالا قطعات پروانه ما آماده هستند تا بر روی بیس اصلی که شیشه ای دایره ای شکل و با ضخامت 6 میل است قرار گیرند . در وسط این شیشه سوراخی با مته ایجاد شده است تا شفت موتور ساعت بعد از ساخت در آن قرار گیرد . برای ساخت ساعت نیاز است که طرحی دقیق از محل قرار گیری شماره ها داشته باشید تا ساعت شما بعد از ساخت زمان را به درستی نشان دهد .

هنرمند ما در قسمت پایینی پروانه را چیدمان می کند و دور و مرکز ساعت را با استفاده از شیشه های رنگی و ساده ای که قبلا خرد شده است تزیین می کند سپس با قرار دادن مربعهای کوچک شیشه ای به عنوان محل شماره های ساعت کار خود را به اتمام می رساند.

مرحله چهارم : قرار دادن در کوره

ساعت شیشه ای را در این مرحله داخل کوره می گذاریم  و البته این کار را با احتیاط انجام می دهیم تا قطعات شیشه از روی کار نریزند . درب کوره را می بندیم و اجازه می دهیم تا پروسه حرارتی لازم طی شود . پس از حدود 12 ساعت کار از کوره بیرون  می آید .

مرحله چهارم : نصب موتور ساعت

موتور ساعت بر روی بیس شیشه ای آماده شده نصب می شود و عقربه ها یک به یک روی آن سوار می شوند . حالا ساعت آماده است تا شما در منزل یا محل کار از آن استفاده کنید .

cialis dosing compared site cialis dose for bph