لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

​سفال، متریالی موفق و انتخاب معماران خوش سلیقهایراچی  -


سفال و استفاده از کتیبه های سفالی ریشه در فرهنگ ما دارد. هر بنای ساخته شده در سبک معماری سنتی ایران را که بررسی کنیم، قطعا کتیبه هایی از جنس سفال را داخل آن پیدا می کنیم. سفال در آثار ایرانی به شدت مورد توجه پژوهشگران غربی است، چون هنری است که بر روی خاک شکل می گیرد.
 به علت آن که کشورمان دارای سطح زیادی از خاک رس است و متریال اصلی سفال نیز خاک رس می باشد قرن هاست که استفاده از سفال میان معماران متداول است. اما چه چیزی را بهتر از سفال برای بازسازی یا تغییر دکوراسیون داخلی به سبک و سیاق سنتی و هنری می توان پیدا کرد؟
اگر شما هم مانند ایراچی، طرفدار معماری سنتی ایرانی و حال و هوای خانه های ایرانی هستید، از سفال و محصولات ساخته شده با آن در محیطتان استفاده کنید تا زیباییش خیره کننده باشد و فضایی گرم، صمیمی و دوستانه برایتان ایجاد کند.

​سفال، متریالی موفق و انتخاب معماران خوش سلیقه

ویژگی های سفال و مزایای آن
سفال اگر به صورت تخصصی و فرآوری شده ساخته شود، متریالی مستحکم و مقاوم در برابر عوامل جوی، باد و باران و رطوبت خواهد بود. همچنین سفال به علت داشتن رنگ گرم و خواص خاک انتشار دهنده انرژی مثبت در فضا می باشد.

سفال، متریالی موفق و انتخاب معماران خوش سلیقه

از سوی دیگر سفال دارای ظرفیت حرارتی بالایی است و برای اقلیم ایران بهترین متریال محسوب می شود. به علت آن که گرمای زیادی را می تواند در خود نگاه دارد بدن آنکه محیط را گرم کند.
کتیبه ها و محصولات سفالی ایراچی تحت فرآیندهای پیچیده ای مقاوم سازی می شوند به طوری که از آن ها می توان در نمای خارجی ساختمان نیز استفاده نمود. همچنین تنوع اشکال و طرح ها در تابلو های سفالی ایراچی به صورت نقش برجسته به گونه ای است که انواع اشکال سنتی، مدرن، انتزاعی و همچنین کلاسیک و واقعی طراحی و اجرا نمود.
سایر ویژگی های سفال برای استفاده در دکوراسیون داخلی
از سفال با نقش و نگار های گوناگون می توان در فضای لابی هتل ها، ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری، پاساژ ها و مراکز خرید و همچنین فضاهای عمومی مثل راهروی مترو و &hellip استفاده کرد. کتیبه های سفالی این قابلیت را دارند تا در قالب یک تابلوی بسیار بزرگ نقش برجسته با فرم های گوناگون تهیه شوند و به صورت یادبود، در فضاهای خاص قرار گیرند.
همچنین شما می توانید لوح های سفالی ایراچی را با موضوع خاص و ایده های خودتان سفارش دهید تا توسط استادان هنرمند ما طراحی و به صورت سفارشی ساخته شود.
 سفال، متریالی موفق و انتخاب معماران خوش سلیقه