لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

پر نور و روشن اما خصوصی!ایراچی  - پنجشنبه، 3 خرداد 1397


​نور طبیعی کامل را در کنار حریم خصوصی می خواهید؟ بلوک های شیشه این امکان را به شما می دهند. 
 
بلوک های شیشه ای برای مدت طولانی است که در خانه ها به عنوان روشی برای استفاده از نور طبیعی و حس آزادی فضاها در کنار حفظ حریم خصوصی مورد استفاده است. علاقه افراد به این مصالح در طی دهه ها بالا و پایین داشته است. اگر به دنبال ظاهری فیلم نوآر پست-دکوراسیونی دهه 1940 هستید، با هیچ راه بهتر دیگری جز پنجره ای با بلوک های شیشه ای خمیده در جلوی خانه تان نمی توانید به این نما دست یابید. این ظاهر دوباره در دهه 1980 استفاده شد که آن خانه ها را در طی دهه های بعدی کاملا تاریخی نشان می دهد. شکی نیست که این سبک دوباره محبوبیت پیدا می کند. 

بلوک شیشه ای
 

کجا و چرا؟

بلوک های شیشه ای به جای پنجره های شفاف بیرونی در جلوی خانه یا به جای پنجره های حمام استفاده می شود. همچنین این بلوک ها در کنار سرسراهای ورودی و یا در حمام ها، به عنوان دیوارهای غیرحامل داخلی نیز استفاده می شوند. 
حریم خصوصی اصلی ترین دلیل استفاده از این مصالح است. وقتی شما در وان حمام دراز کشیده اید، می توانید میزان معقولی از نور طبیعی را از دیوارهای بلوکی بیرونی داشته باشید و با این حال دیدن فضای داخلی برای هیچ کس ممکن نیست. حتی اگر آدمی فضول چشمانش را روی این شیشه ها بگذارد فقط تصاویری بی شکل و مبهم از داخل را می بیند. 
همچنین می توانید از آن ها به عنوان صفحات جداکننده استفاده کنید، مثلا در حمام ها که ممکن است بخواهید قسمت دستشویی را از بقیه حمام جدا کنید. یک دیوار داخلی سنتی، ساخته شده با ستون ها و دیوارخشک (DryWall) تنها فضای دستشویی را در تاریکی فرو می برد.  
 

چرا "تاریخی" است؟

همانطور که پیشتر بیان شد، بلوک های شیشه ای به نظر دوران افول و صعود خود را در حوزه طراحی داشته اند. و وقتی چیزی افول کند، کاملا فراموش می شود. 
ظاهر فیلم نوآر خانه های پاسادینا که شما به دنبالش هستید، اغلب به معنی خانه هایی نیست که در پاسادینا (کالیفورنیا) نباشند و در دهه 1940 ساخته نشده باشند. اینکار به نظر پا را فراتر از حد گذاشتن است. یا بیشتر شبیه ظاهر ساحل جنوبی میامی (فلوریدا) است. از آنجاییکه بیشتر سواحل جنوبی در دهه چهل ساخته شد و در آن ها از بلوک شیشه ای استفاده شده است، و سپس در دهه های 1980 و 1990 دوباره بهسازی شده، استفاده از بلوک های شیشه ای در خانه شما می تواند خانه شما را بیشتر از سال 1984 به سال 1944 ببرد.
 

خودایستا هستند ولی نمی توانند حامل بار باشند

بلوک شیشه ای مثل آجر سخت و محکم است ولی قابلیت های تحمل بار را ندارد. نمی تواند باری غیر از وزن خودش را تحمل کند. 
افراد معمولا این مورد را در نظر نمی گیرند چون بلوک شیشه ای بسیار شبیه به آجر و با ملات نصب می شود. اما شما باید بلوک شیشه ای درست مثل یک پنجره ببینید : دهانه ای باز خودایستا که شیشه تزئینی ظریفی درون خود دارد.
 نه تنها این بلکه برای دیوارهای خارجی، می بینید که بلوک شیشه ای بسیار سنگین است که به زیربنایی محکم با قرنیز و ستون های کوتاهی نیاز دارند که به طور مناسب ساخته شده باشند و به طور عمودی در زیر آن قرار گیرند.  


بلوک شیشه ای

ساخت خانه را ساده تر می کند

به جای ساخت پنجره های شیشه ای و صفحات جداکننده از این تکه ها، بسته های آماده پیش ساخته، کار را ساده تر می کند. نصب بلوک شیشه ای در حمام شما یا حتی فضای بیرونی می تواند کاری طاقت فرسا و ناامید کننده باشد چون این مصالح خیلی سنگین هستند و به دهانه ای با اندازه دقیق برای پنجره نیاز دارند (بلوک شیشه ای را نمی توان برش داد). 
 اما واحدهای پنجره ای پیش ساخته با بلوک های شیشه ای درست مثل دیگر انواع پنجره های جایگزین است. بلوک های شیشه ای در این واحد نصب شده اند و این واحدها در دورتادور خود لبه هایی چنگال مانند برای نصب در محل مورد نظر دارند. سپس این واحد پنجره های با بلوک شیشه را می توان درست مثل دیگر پنجره ها در جای خود نصب کرد. 

استفاده از ملاتی خاص

از ملات معمول برای آجر استفاده نکنید. شما به ملاتی از پیش مخلوط شده مخصوص بلوک شیشه ای نیاز دارید. چرا شما نمی توانید از ملات های قدیمی استفاده کنید؟ چون ملات آجرها محتوای آب زیادی هستند و این آب به وسیله اثر مویرگی آجر متخلخل دفع می شود. شیشه متخلخل نیست و پس نمی تواند این آب را دفع کند. ملات بلوک شیشه ای خشک تر از ملات آجر است. 
 
دوشنبه، 21 خرداد 1397 - ایراچی
درباره کابینت های با درب های شیشه ای چه می توان گفت؟ در واقع چیزهای زیادی می توان گفت. ما شیشه های مات، حباب دار، راه راه و استیند گلس را داریم. درهای شیشه ای چهارچوب دار، قوسی و کشویی را داریم. و البته ...
يکشنبه، 20 خرداد 1397 - ایراچی
قبل از اینکه به یک طراح داخلی تبدیل شوم، یک صنعتگر تمام وقت بودم. گرچه با چندین وسیله مختلف کار کرده ام ولی وسیله مورد علاقه من همیشه شیشه بوده است. هنر شیشه چیزی بود که همیشه به آن اشتیاق داشتم &ndash ...
شنبه، 19 خرداد 1397 - ایراچی
برای پخش نور، اتصال بصری طبقات فضا یا برانگیحتن جذابیت فضا، کف شیشه ای قطعا برترین انتخاب است در یکی از مقالات قبلی من به بررسی پل های فضاهای داخلی پرداختم که تعداد زیادی از آن ها با کف شیشه ای ساخته ...
جمعه، 18 خرداد 1397 - ایراچی
استفاده از شیشه در کابینت توازنی ایده آل بین کابینت صلب و قفسه بندی باز را ارائه می کند. آن ها گرد و خاک را از ظروف دور می کنند و با این حال کمک می کنند آشپزخانه از نظر بصری بازتر باشد و ظروف و وسایل تزئینی ...
پنجشنبه، 17 خرداد 1397 - ایراچی
مطلبی درباره فواید و معایب از این دو مورد از کاشی های محبوب پشت کابینتی آشپزخانه
چهارشنبه، 16 خرداد 1397 - ایراچی
این طرح های درب های جلویی امکان ورود نور به فضا داخلی را فراهم می کند و در عین حال اجرای گیتار در هوای شما را هم از چشم بقیه دور نگه می دارد.
چهارشنبه، 9 خرداد 1397 - ایراچی
چیزهای زیادی وجود دارند که ما برای زندگی کردن به آن ها نیاز داریم و از آن ها در خانه هایمان استفاده می کنیم. بعضی از آن ها کاربردی اند. بعضی ها شیک هستند. و البته بعضی از آن ها هم همیشه و به طور پیش فرض ...
دوشنبه، 7 خرداد 1397 - ایراچی
نصب آینه یکی از کارهایی است که برای بهتر کردن ظاهر خانه انجام می شود ولی خیلی از افراد از آن صرفه نظر می کنند. آینه ها برای فضاهای حمام و اتاق خواب ضروری هستند گرچه آینه ها می توانند زیبایی و حس بزرگتر ...
جمعه، 4 خرداد 1397 - ایراچی
وقتی عبارت "بلوک شیشه ای" را می شنوید، ذهنتان فورا به فضاها داخلی روشن و قدیمی دهه 80 می روند. نگران نباشید، این دکوراسیون در دهه خودش باقی ماند و خوشبختانه هرگز دوباره دیده نشد.
سه‌شنبه، 1 خرداد 1397 - ایراچی