لینک تلگرام ایراچی
لینک اینستاگرام ایراچی

دکوراسیون به سبک تهرانی ها-قسمت دومایراچی  - شنبه، 14 بهمن 1396


از سیستم مترو گرفته تا برنامه اجتماعی شلوغ شهرنشینان یا سبک زندگی آن ها در فضاهای کوچک، سبک زندگی تهرانی ها بر خلاف روال عادی است. ولی آیا آن ها به خوبی زندگی می کنند؟ در شهری پر جنب و جوش که همیشه باید در آن فعال باشید، چطور فضا را به شکلی هنرمندانه مهیا می کنید تا کیفیت زندگی شهری تان را بالا ببرد؟ حتی اگر آن فضا یک آپارتمان کوچک باشد؟
 
دکوراسیون به سبک تهرانی ها


فرش های متناسب با فضا
وقتی مردم درباره فرش فکر می کنند، فقط رنگ، طرح و جنس آن برایشان مهم است. ولی فرش های متناسب با هر فضا می تواند شما را در طراحی داخلی فضای کف خانه کمک کند. استفاده درست از فرش در فضاها می تواند به صورت بصری قسمت های مختلف را از هم مجزا کند. برای مثال، در یک پذیرایی چند منظوره که هم ناهارخوری است و هم آشپزخانه، فرش ها می توانند این دو فضا را از هم مجزا کنند. مزیت دیگری که می تواند داشته باشد این است که دیگر افراد از سروصدای راه رفتان های شما آزارنمی بینند.
 
دکوراسیون به سبک تهرانی ها


رنگ آمیزی مناسب هر قسمت
رنگ آمیزی مثل انتخاب فرش مناسب هر فضا، چیزی فراتر از یک طرح و رنگ اضافه کردن است. اضافه کردن رنگی تازه به فضای تان قدمی رو به جلو برای تبدیل خانه به فضایی باب میل خودتان است. در هر صورت، دیگر رنگ های استاندارد زرد و سفید آپارتمان مورد توجه هیچکس نیست. حتما قبل از دست به کار شدن با صاحبخانه تان هماهنگ کنید. بیشتر صاحبخانه ها سختگیر هستند و در پایان اجاره نشینی تان، تا شما رنگ خانه را مثل روز اولش نکنید دست از سر شما بر نمی دارند.
 
دکوراسیون به سبک تهرانی ها


روشنایی
به همان اندازه که ما لامپ های حبابی استاندارد را دوست داریم، استفاده درست از روشنایی داخلی می تواند تفاوت زیادی در آپارتمان ایجاد می کند. مثل رنگ آمیزی، لامپ ها می توانند فضای شما را روشن کنند (در واقع روشنایی اصلی را انجام دهند). و برای فضاهایی در شهر که نور طبیعی کافی دریافتنمی کنند (از واحدهای زیرزمینی گرفته تا واحدهایی که دورشان تماما پر از خانه است)، لامپ ها می توانند نور طبیعی شبیه سازی شده را که نیاز زیادی به آن است، ایجاد کنند.
 
دکوراسیون به سبک تهرانی ها


آشپزخانه ای که مناسب با نیازهای شما است
ما تهرانی ها را پادشاهان و ملکه های یکپارچگی می شناسیم. هنوز شهرنشینانی داریم که از فرهایشان برای گذاشتن لباس و ژاکت شان استفاده می کنند. هرکسی به مکانی برای پخت و پز نیاز دارد. در تهران ما به ایده "آشپزخانه های مینیمالیستی (ساده)" علاقه داریم. به سبب محدودیت جا و فضای پخت و پز و با توجه به آن درباره وسیله ای که بیشترین اهمیت را در آشپزی روزانه تان دارد تصمیم بگیرید. آیا شما دوست دارید خودتان غذا درست کنید؟ پس یک میکسر بگیرید. بیشتر غذاهای آماده و سریع دوست دارید؟ احتمالا تنها چیزی که لازم دارید یک مایکروویو است. برای زیباسازی آشپزخانه مینیمالسیم و ساده تان میتوانید از پنجره های دکوراتیو استفاده کنید.


راه های دور شدن از فضای شهری
درست به همان اندازه ای که ممکن است شهر محل زندگی خودتان را دوست داشته باشید، بخواهید تا از آن فرار کنید. خانه تان باید محل استراحتی باشد که شما نیاز دارید، پس می توانید از دستگاه وایت نویز (White Noise) استفاده کنید، چند تا پرده کرکره ای سفارش دهید (تا مانعی برای نورهای روشن باشد). همچنین می توانید کارهای هنری را در خانه نصب کنید که با نگاه کردن به آن ها، خوشحال و شاد شوید.
 
دکوراسیون به سبک تهرانی ها

زندگی سبز
علاوه بر نصب آثار هنری، چند تا گیاه زنده را هم به خانه بیاورید. جنگل بتنی خودتان را بیشتر شبیه جنگل کنید. تهرانی ها در زندگی شان به اندازه کافی از طبیعت بهرهنمی برند. وقتی بحث فضای داخلی خانه می شود، وجود گیاهان زنده برای تنفس در این فضا و تبدیل آن به محیطی خوب و قابل زندگی ضروری است. 
 
چهارشنبه، 9 خرداد 1397 - ایراچی
چیزهای زیادی وجود دارند که ما برای زندگی کردن به آن ها نیاز داریم و از آن ها در خانه هایمان استفاده می کنیم. بعضی از آن ها کاربردی اند. بعضی ها شیک هستند. و البته بعضی از آن ها هم همیشه و به طور پیش فرض ...
دوشنبه، 7 خرداد 1397 - ایراچی
نصب آینه یکی از کارهایی است که برای بهتر کردن ظاهر خانه انجام می شود ولی خیلی از افراد از آن صرفه نظر می کنند. آینه ها برای فضاهای حمام و اتاق خواب ضروری هستند گرچه آینه ها می توانند زیبایی و حس بزرگتر ...
يکشنبه، 6 خرداد 1397 - ایراچی
آینه به تنهایی ابزاری برای دیدن خود و اطرافمان است. اما در یک خانه درب ها و کاشی های آینه ای راهی برای بهتر کردن ظاهر فضا هستند.
شنبه، 5 خرداد 1397 - ایراچی
تجربه های بد با درب های کشویی که گیر می کنند و یا خود به خود حرکت می کنند، می تواند نقطه تحولی واقعی باشد. به هر حال واقعیت آن است که درب های کشویی جدید به سرعت از اجداد خود پیشی گرفته اند.
جمعه، 4 خرداد 1397 - ایراچی
وقتی عبارت "بلوک شیشه ای" را می شنوید، ذهنتان فورا به فضاها داخلی روشن و قدیمی دهه 80 می روند. نگران نباشید، این دکوراسیون در دهه خودش باقی ماند و خوشبختانه هرگز دوباره دیده نشد.
پنجشنبه، 6 ارديبهشت 1397 - ایراچی
​آینه های اشکال و اندازه های مختلفی دارند و برای اهداف مختلفی استفاده می شوند ولی تنها یک آینه وجود دارد که می توان آن را گرانترین آینه در جهان نام برد. وقتی شما قیمتی را برای یک وسیله منزل تعیین می کنید، ...
يکشنبه، 2 ارديبهشت 1397 - ایراچی
آینه ونیزی در جزیره ای کوچک از ایتالیا به نام مورانو در شهر ونیز و در قرن 15 متولد شد. آینه های ونیزی با انجام فرآیندی طاقت فرسا تولید می شدند و ساخت یکی از آن ها فرآیندهای زیادی را در بر می گرفت. اما ...
يکشنبه، 26 فروردين 1397 - ایراچی
​روشنایی که شما برای خانه تان انتخاب می کنید احتمالا تاثیرش خیلی بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. لامپ ها نه تنها روشنایی لازم برای پخت و پز، خواندن و دیگر کارها را فراهم می کنند، بلکه، خود لامپ ...
دوشنبه، 3 ارديبهشت 1397 - ایراچی
​بخش ویژه کلکسیون – که اکنون در معرض نمایش نیست ولی احتمالا در آینده می تواند باشد – از کارهای تقلبی تیفانی تشکیل شده است، که معتقدند نویستات آن ها را احتمالا در اواخر زندگی خود و سهوا خریده است. تا آن ...